Podcast

Posted: 24 gegužės, 2010 in IKT įrankiai

Kas tiksliai yra podcast?

Tinklalaidė (angl. Podcasting, „podkastingas“) – būdas (paprastai naudojantis nemokamomis priemonėmis) žiniatinklyje patalpinti garso ir (arba) vaizdo failus (angl. podcasts, podcast episode), kuriuos galima atsisiųsti į kompiuterį, tokių failų kūrimas, prenumerata. Kitaip tariant, podcasting yra kažkas panašaus į blog’inimą, tik šiuo atveju informacija perduodama ne raštu (internetiniuose puslapiuose), bet, dažniausiai – žodžiu (arba kartais net vaizdu). Plačiau apie tai http://poducateme.com/guide (anglų klb.)

Kaip galima naudoti šiuos failus mokyme? Tai labai priklauso nuo Jūsų poreikių (dalyko ir temos). Juk  kai kurių dalykų galima mokytis tik klausant (pvz. mokantis užsienio kalbų, istorijos…). Naudojant šį mokymosi metodą, mokymasis (failų klausymas) gali vykti bet kur, kur galima klausytis įrašų. Aišku, reikėtų tinkamai pasirinkti laiką, kad tuo metu žmogus atliktu tokius darbus kurie netrukdytu sutelkti dėmesį į tai, ko klausomasi.

Taip pat, tinkamai sukurti failai gali būti puikūs pagalbininkai peržiūrint muziejų ekspozicijas, kas jau senokai yra naudojama užsienio šalyse. Kitais atvejais galbūt patogesni garso įrašai su vaizdais.

Kol kas šiuo metodu daugiau yra domimasi užsienio šalyse ir jau yra sukurta tūkstančiai pvz. anglų bei kitomis kalbomis, kuriais galima nemokamai naudotis, persisiunčiant juos pvz. iš http://education.podcast.com ,  http://www.podcastalley.com/top_podcasts.php?num=50

http://www.nature.com/nature/podcast

Šiame puslapyje http://www.apple.com/itunes/podcasts/

galima klausytis ir skaityti įgarsintą tekstą, kas yra puiku mokantis angl kalbos, taip pat pateikiami įrankiai, kuriais galima kurti savo garso įrašus.

Šiuo metu  12 mokytojų iš Radviliškio dalyvauja projekte steLLLA 2.0 kuriame dalyviai iš 10 europos šalių domisi podcast ir mokymosi SMS žinutėmis metodų pritaikymų mokyme. Artimiausiu metu vykstame tobulintis į Vokietiją ir daugiau apie tai galėsiu papasakoti grįžusi.

Galite pasiklausyti ir mūsų sukurto įrašo anglų kalba, labai neteiskite mūsų tarimo, nes dauguma kolegų, kaip ir aš,  nėra anglų kalbos specialistai.

O ką Jūs manote apie šį mokymosi metodą? Gal jau naudojate?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s