Kolegos, kviečiu Jus kartu vesti integruotą technologijų ir IT pamoką.

Posted: 5 rugsėjo, 2012 in 2012, IKT ugdyme, Kvalifikacija, Mobilių įrenginių naudojimo ugdyme patarėja, Pamokos integruotos su IT, Skelbimai/Kvietimai
Žymos:, ,

Praeitais mokslo metais buvau pasiūliusi vieną integruotą technologijų ir IT pamoką vesti ir kitos mokyklos mokytojui. Bandymas pavyko, mokiniai atliko kūrybinius darbus, įdomu tai, kad nors medžiaga kūrybai jiems buvo pateikta ta pati, darbai mokinių iš kitos mokyklos buvo kitokio stiliaus. Tai reiškia, kad kiekvienas mokytojas, turėdamas tokia pat medžiagą, ją perteikia savitai. Ir kiekvienoje mokykloje mokiniai tą pačią užduotį atlieka šiek tiek skirtingai. Todėl šią vasarą kilo minčių pakviesti kolegas iš visų rajonų kartu su mokiniais pabandyti atlikti dar vieną užduotį integruotos technologijų ir IT pamokos metu.

Pamokos tema būtų lietuvių tautinis kostiumas, kurios tikslas  – įtvirtinti žinias apie lietuvių tautinį kostiumą, atliekant kūrybinę užduotį sukurti savo kostiumo projektą. Pasiektais rezultatais pasidžiaugtume darbus eksponuodami virtualioje parodoje „Mano tautinis kostiumas“ .

Visą reikalingą metodinę medžiagą esu parengusi (ieškoti ČIA).  Medžiaga paruošta kaip interaktyvi knyga iPad planetiniam kompiuteriams, bet galima rasti ir pdf formatu su pridėtais video failais. Kadangi tradicinis tautinis kostiumas skiriasi etnografiniuose regionuose bus įdomu pažiūrėti mokinių iš skirtingų vietovių darbus .

Kadangi dabar vyksta veiklos planavimai, tai galima planuoti, kad medžiagą apie tautinį kostiumą su mokiniais studijuosite prieš išeinant į mokinių rudens atostogas (jei tam skirsite atskirą technologijų pamoką). Galima tiesiog mokiniams pasiūlyti patiems savarankiškai susipažinti su informacija atostogų metu.  Integruotą pamoką siūlyčiau vesti pirmą lapkričio savaitę, kada mokiniai yra tik grįžę po atostogų. Tai būtų puiki užduotis vėl  įsijungiant į darbus. Paruoštą kūrybinę užduotį, kurią mokiniai atliks kompiuteriu atsiųsiu asmeniškai kiekvienam (vėliausiai tik prasidėjus mokinių atostogoms, šiuo metu ją dar  piešiu). Vėliau, kaip turėsime rezultatus, užduotį paviešinsiu).

Jei šis pasiūlymas Jus sudomino laukčiau laiškelio (adresu hogusia@gmail.com), tada, turėdama visus adresus vienoje vietoje, vienu metu persiųsčiau kūrybinę užduotį, galėtume padiskutuoti, jei bus kokių klausimų.

Labai kviesčiau kolegas prisijungti. Jei dar niekada nevedėte integruotų technologijų ir IT pamokų, būtų puiki proga pradėti kartu su visais, kada visa medžiaga jau yra paruošta, vėliau gal kiltų idėjų ir kitoms pamokoms. Kalbinant IT mokytoją bendrai pamokai galima akcentuoti, kad mokiniai tobulins darbo su paveikslėliais įgūdžiais (o jei tai bus kokia 6 klasė, tai juos formuos). Galite tokią pamoką (kai mokiniai atliek kūrybinius darbus) organizuoti ir vesti vienas jei gebate atlikti įvairius veiksmus su paveikslėliais.

Daugiau integruotų technologijų ir IT pamokų pavyzdžių ČIA

Lauksiu Jūsų minčių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s