Apple planšetiniai kompiuteriai Šeduvos gimnazijoje

Posted: 29 rugsėjo, 2012 in 2012, Kvalifikacija, Mobilių įrenginių naudojimo ugdyme patarėja, Planšetiniai mokymui(si), Šeduvos gimnazijoje

Pavadinimas skamba lapai puikiai. Pesimizmo jam gali pridėti tik  sakinio papildymas – tik šį penktadienį (2012-09-28). Jei pasakoti nuo pradžių, tai ši istorija prasidėjo šių metų pavasarį, kai susigundžiau tapti mobilių įrenginių panaudojimo mokyme konsultante. Jau pirmuose mokymuose susipažinome su įvairių gamintojų palnšetiniais kompiuteriais. Bet į akis „krito“ būtent Apple… gal, kad mėgstu obuolius??? Bet matyt, tiko ne tik dizainas, bet ir šios technikos galimybės. Vėliau buvo mokymai, kuriuose mokėmės kurti interaktyvią knygelę (iBook for iPad). Labai norėčiau dar kartą padėkoti Apple firmos atstovams, po mokymų suteikusiems galimybę savarankiškai išbandyti technikos galimybes ir tuo paskatinusiais sukurti interaktyvių knygelių mokiniams „Tautinis kostiumas“, „Tautodailė. Radviliškio tautodailininkai“. Susitikusi su Stasele Riškiene (mokymų lektore) ir peržiūrėję mano kūrinius, subrandinome idėją suteikti mokiniams galimybę realiai pasinaudoti šiomis knygelėmis ( išsaugojus kitu formatu interaktyvumo nelieka). Taigi, jei jau idėja yra, reikia įgyvendinti. Pasitarę dėl užduočių mokiniams galutinai sutarėme susitikimo datą ir… susitikome. Gimnazijoje vyko keturios pamokos (apie jas kituose įrašuose).

Po kavos pertraukėlės su iPad susipažinti susirinko mokytojai, teigiamai vertinantys IKT integravimą į ugdymo procesą.

 

Susipažinimas praėjo sklandžiai, o firmos atstovų pasiūlymas kuriam laikui palikti techniką rimtesnei ir individualiai pažinčiai, net atėmė žadą. Bet greitai atsitokėjome, čiupome „žaislus“ ir su puikia nuotaiką išsiskirstėme namo (nenumaldomai artėjo penktadienio vakaras). Galime tik įsivaizduoti ką artimiausiomis dienomis veiks mano kolegos bei kokius laiškus brūkštelės Kalėdų seneliui.

Pamokas kartu vedė IT mokytoja Rima Juškienė jose taip pat dalyvavo:

Sigitas Liaučius, Apple Švietimo verslo plėtros vadovas Baltijos šalims

Staselė Riškienė, Kuršėnų Pavenčių vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja

Alvyda Lozdienė, UPC informacinių technologijų skyriaus metodininkė.

Ačiū visiems prisidėjusiems, kad šios pamokos mūsų gimnazijoje įvyktų bei mokiniams aktyviai įsitraukusiems į pasiūlytą veiklą. Smagu, kad dalis kolegų nepabūgo susipažinti su iPad.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s