Tautinis kostiumas. Spalvos, ornamentika

Posted: 30 rugsėjo, 2012 in 2012, Pamokos integruotos su IT, Planšetiniai mokymui(si)

Nūdienos jaunimas naudodamas šiuolaikines priemones susipažįsta su prosenelių rūbais arba dar šiek tiek emocijų iš kitų dviejų pamokų 8-okams, kuriose naudojomės planšetiniais kompiuteriais.

Buvo nuspręsta mokiniams leisti patiems susipažinti su knygos „Tautinis kostiumas“ turiniu, kad kiekvienas galėtu tai atlikti jam priimtinu tempu. Knyga labai patogi individualiam vartojimui: informacija pateikta glaustai, vizualiai (panaudota ir video). Mokinys gali savarankiškai pasitikrinti kiek kiekvieno straipsnelio informacijos suprato, nes po kiekvienu iš jų pateikti klausimai, atsakymai į kuriuos užfiksuoja pagrindinę skyriaus mintį. Knygos pabaigoje pateikta daugiau klausimų iš visos knygos. Manau, kad jie padės mokiniams įsivertinti savo žinias apie tautinį kostiumą. Kita pamokos (pamokų, nes buvo 2) užduotis buvo kūrybinė: sukurti ornamentą prijuostei ir išsaugoti JPG formatu. Šiuos mokinių darbus panaudosime vėliau kitose pamokose atlikdami kitą kūrybinę užduotį „Mano tautinis kostiumas“. Kadangi mokiniai knygas skaitė skirtingu tempu, tai kiekvienam pabaigusiam buvo paaiškinta kaip dirbama programoje NUMBERS  (languoti ruošiniai jau buvo pateikti planšetuose) ir palinkėta sėkmės kūryboje (kūrybinės užduoties tikslą ir pačią užduotį pristačiau pamokos pradžioje). Taip buvo suteikta galimybė mokiniams dirbti individualiu tempu.

Mokiniai šauniai dirbo, iškilus techniniams nesklandumas (vis tik su šia technika dirba pirmą kartą) pagalba buvo suteikta iš kart, nes žmonių, galinčių patarti buvo net keli. Ištikus kūrybinei krizei kartu buvo ieškoma geriausių sprendimų.

Be mano iškeltų tikslų pamokoje mokiniai išsikėlė sau dar vieną: artimiau susipažinti su iPad galimybėmis.  Ši galimybė jiems buvo suteikta, leista padirbėti ar pabandyti kitas programas nei reikėjo užduočiai atlikti, bet tik tada, kai kūrybinė užduotis jau buvo atlikta. Manau, kad buvo lavinama ir mokinių savitvarda ir kantrybė, juk buvo dirbama tokiu puikiu įrenginiu… (video apie 4 pamokas kūrė Staselė Riškienė)

PAMOKOS VAIZDAI

MOKINIŲ DARBAI

Komentarai
  1. […] mokytoja vedė pamoką „Atpažinkime ir kurkime ornamentus“, o aštuntos klasės – „Tautinis kostiumas. Spalvos, ornamentika“. Viskas pamokose buvo tiesiog nuostabu: mokytojos pasiruošimas, sukurtos mokymosi priemonės, […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s