Elektroninės, interaktyvios knygos

Posted: 25 sausio, 2013 in 2013, iBook, Mobilių įrenginių naudojimo ugdyme patarėja, Planšetiniai mokymui(si)

Dabar labai dažnai spaudoje pasirodo įvairių straipsnių, kurių autoriai rikiuoja mintis apie elektronines knygas.  Dažnai jau pačiuose straipsnių pavadinimuose paryškinama popierinių ir elektroninių knygų priešprieša: „Knygos esmė – popierius ar turinys?“, „Elektronines knygos literaturos ateitis ar tik laikinas susizavejimas“. Siekiant „užkabinti“ skaitytoją, tai visai pateisinama priemonė. Vėliau autoriai, straipsnių komentatoriai dėsto elektroninių knygų privalumus ir popierinių knygų likimų prognozes. Aš taipogi norėčiau įsijungti į šią diskusiją. Manau, kad nėra absoliučios tiesos, gėrio. Taigi ir šioje diskusijoje negali būti absoliučios tiesos.

299283

Visur reikia rasti aukso viduriuką, kitaip sakant, geriausią sprendimą konkrečiai situacijai. Pati esu sukūrusi dvi interaktyvias knygeles mokiniams ir manau, kad interaktyvi mokymo(si) priemonė yra patrauklesnė nei popierinė, nes gali matyti tekstą, apžiūrėti objektus iš visų pusių (3D), peržiūrėti video medžiagą, atsakyti į savikontrolės klausimus ir t.t.Taip pat visa informacija esanti internete yra pasiekiama čia ir dabar Taigi, tai puikus sprendimas (elektroninės, interaktyvios knygelės ugdymo(si) procese), trūkumas tas, kad tokių knygų bei jas gebančių skaityti mobilių įrenginių mokyklose dar nėra daug, bet tai pataisoma… Taip pat, tokios knygos gali būti nepakeičiamos kelionių metu, kada esant įvairiai nuotaikai gali pasiskaitinėti norimus tekstus, juk daug knygų į kuprinę neįsidėsi. Bet jei įsivaizduosime tokią situaciją: vakaras, supamas krėslas, nuo židinio sklindanti šiluma…manau, kad maloniau būtų girdėti verčiamų popierinių lapų šnarėjimą…Mažiems vaikams taip pat smagiau vartyti popierines knygeles, jose galima pabraukyti ar papiešti vyresnėlių ne vietoje padėtais ir rastais pieštukais ar kitomis rašymo priemonėmis. Tokios patobulintos knygelės gali tapti puikiais prisiminimais apie vaikystės atradimus…Taigi, kiekvienai situacijai savi sprendimai.  Tai objektai, kurie gali kuo puikiausiai egzistuoti greta vienas kito.

Tiesa, namie turint planšetinį kompiuterį ar kitą mobilų įrenginį, vaikui reikalinga didesnė kontrolė, ar pokalbiai apie sąmoningą savo veiklos organizavimą, kad vadinamas knygos skaitymas (dažnas vaiko atsakymas į tėvų klausimą „ką veiki?“)  netaptų betiksliu klaidžiojimu interneto džiunglėse…Norint spręsti šias problemas reikia daugiau bendrauti su savo atžala, bet ar tai blogai? Klasėje nenuklysti nuo numatyto tikslo gelbėja įvairios klasės kontrolės programos…

Kitų autorių mintys:

Elektroninės knygos internetiniame knygyne pasirodys anksčiau nei spausdintos
Knygos išnyks. Elektroninės taip pat
Elektroninės knygos žavi pranašumais, bet Lietuvoje dar stokoje populiarumo
Nauji iššūkiai knygynų verslui
Lietuviška knygelė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s