VKK darbų vertinimas. Išrinkime geriausią darbą

Posted: 9 balandžio, 2013 in 2013, Virtuali kelionė klasėje

Jau prieš kurį laiką buvo paskelbti preliminarūs metodinės medžiagos apie IT taikymą pamokose konkurso „Virtuali kelionė klasėje “ rezultatai. Ir jau dabar galime susipažinti su 12 pretendentų į apdovanojimus darbais.
Norėčiau ir aš pasidalinti keliomis savo mintimis apie šio konkurso darbų vertinimą. Vertinimas yra tema dažniausiai sukelianti diskusijas. Dažnai jos būna prie kavos puodelio su kolega ir retai persikelia į viešą erdvę. Kadangi dalyvauju jau devinti metai šiame renginyje, tai manau, kad turiu ką palyginti. Keli metai preliminarių nugalėtojų buvo skelbiama daugiau (30). Šiemet apsiribota 13. Na, matyt tiek vietų bus keliose kategorijose. Iš vienos pusės tai ir gerai, tiesiog papildomu darbu (darbo pristatymas video formatu) neapkraunami tie, kurie iš anksto aišku (organizatoriams), kad nepretenduoja į nieką, bet būdami sąraše to nežino. Tai va…šiemet jau  susipažinau su visais pretendentais į apdovanojimus. Pirmieji du peržiūrėti paliko labai gerą įspūdį, keliu kepurę prieš šiuo mokytojus, bet peržvelgus dar kelis pamačiau darbą panašia tema kaip ir mūsų su kolege pristatytas konkursui, bet nepatekęs į tryliktuką. Nenoriu nieko įžeisti, tiesiog lygini kaip darei tu, o ką siūlo kolegos. Tiesa, dalykine prasme ten integruoti šiek tiek kiti mokomieji dalykai, mokinių amžius panašus, o abiejuose darbuose  kalbama apie tautinius rūbus ir net užduotį mokiniai atlieka ta pačia programa.
Didelis dėmesys šio konkurso darbuose skiriamas šiuolaikinių priemonių panaudojimui pamokose, kokybiškai mokytojo ruoštai medžiagai, interaktyvioms, originalioms užduotims mokiniams ir t.t. Šiais aspektais mes siūlėme mokiniams savo pačių kurtą interaktyvų vadovėlį (na, kadangi jis yra demonstruojamas šio konkurso remėjų konkurentų įrenginiu, tai gal nėra pliusas šiame konkurse. Bet medžiagą galima atsispausti iš pdf formato, video pažiūrėti atskirai), radome galimybę jiems dirbti mobiliais įrenginiais, parodėme kitiems mokytojams kaip neprisirišti prie vieno įrenginio ir kaip užduotį galima atlikti visomis operacinėmis sistemomis, turimais įrenginiais. Užduotyje patalpintos nuorodos, kur galima rasti gausybę medžiagos apie tai kaip dirbti. Užduotys interaktyvios, originalios, naudingos abiems mokomiesiems dalykams buvo atliekamos keliose mokyklose (tokiu būdu atkrito nelabai aktualūs dalykai) ir vėliau darbai paviešinti virtualioje parodoje aptarimui. Tiesiog, kad neužtrukti vardinant su mūsų darbu galite susipažinti čia.

vkk drabužiai
Čia (video) ČIA (pateiktys) darbo pretendento į nugalėtojus PRAEITIS GYVA IR ŠIANDIEN.

Paveikslėlis1
Peržiūrėjus darbą atgaivinau savo rusų kalbos žinias, bet man pritrūko argumentu kuo jis IT taikymu (būtent toks konkurso tikslas) ir kitomis prasmėmis (išvardintomis skelbiant konkursą)  geresnis už mūsų siūlytą variantą. Gal kas galėtų argumentuotai įvertinti? Mielai įsijungčiau į diskusijas.  Dažnai Novatorių forumuose iš tribūnos pabrėžiama, kad vertinant reikia vadovautis taisyklėse numatytais kriterijais, o ne gražu ar negražu, patiko, nepatiko…Gal kas turite minčių ar vertinant šiuos darbus buvo vienodi kriterijai? Būtų malonu jas išgirsti. Juk darbai daromi tam, kad pasitariant rasti kažką geriausiai mums ir mokiniams  tinkančio ir kuo daugiau žmonių pareiškia savo argumentuotą nuomonę o ne pojūčius, tuo geriau ateičiai organizuojant pamokas…Būtų dar įdomiau išgirsti vertintojų mintis, bet tai, matyt, jau iš fantastikos srities… leidžiu sau įsivaizduoti, kad darbai vertinti rimtų ekspertų, taigi, norisi išgirsti pasiūlymų organizuojant integruotas pamokas. Nes tai yra pagrindinis tikslas. O dalyvavimas konkurse, tai savo ir kitų idėjų palyginimui, patirties sklaidai ir po to patirties pasisėmimui…
Šiais metais keli darbai panašia tema – labai retas atvejas konkurso istorijoje (bent jau technologijų dalyko), pasitaikydavo tik ta pati tema skirtingais metais. Kadangi jau taip nutiko, kodėl nepadiskutavus?

Komentarai
  1. Leokadija parašė:

    Labai gerai! Ačiū!!!!!!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s