Spalvos, jų kontrastų reikšmė rankdarbyje

Posted: 14 sausio, 2014 in 2014, Pamokoms. Tekstilė

Rankdarbyje (aišku, kaip ir visame kame) labai svarbu yra tinkamai parinkti koloritą. Dažnai mokiniai daro tokią klaidą, kad pakelia kokį siūlą/audinį ir klausia ar šis tinkantis prie kuriamo rankdarbio…Pirma taisyklė būtų, kad spalvos derinamos dedant jas viena prie kitos ir tada paaiškėja jų dermė. 102_0975

Kartais rankdarbyje reikia, kad spalvos ramiai keistų vieną kitą, o jei rankdarbyje bus kuriamas raštas reikėtų ne tik skirtingų spalvų, bet gerai, kad skirtųsi ir jų intensyvumas/tonas. Labai paprastas pavyzdys iš patirties.

102_0973mmmmmmmmmmmmNuotraukoje matyti dvi riešinės, kuriose yra tas pats raštas. Pirmoje jis sunkiai įžiūrimas, nes raudona spalva panašaus intensyvumo kaip žalia siūlo, o baltas ir geltonas viduriukas susilieja su žalsva, dėl anksčiau minėtos priežasties (panašaus intensyvumo). Taigi, rankdarbiui gelbėti pasitelkta paprasta gudrybė, aplink raudonus gėlės žiedus įmegztas bent vienas šviesesnis žalsvas karoliukas, taip pasiekiamas raudonos spalvos tamsėjimo efektas, o baltas viduriukas pakeistas intensyvesne viena spalva. Kuris rezultatas geresnis spręskite patys.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s